Один із основних етапів зведення або капітального ремонту будинку - облаштування покрівлі. Для цього можна використовувати різні матеріали, однак класичним вважається черепиця. Такі дахи виглядають красиво та класично, створюють особливу затишну атмосферу.
Один з підвидів черепиці - вироби з додаванням бітуму. Головна їхня характеристика - поєднання привабливого зовнішнього вигляду та міцності. Виробники пропонують великий вибір бітумної черепиці, яка б відрізнялася за формою, розмірами, кольором тощо.
Особливості та характеристики бітумної черепиці
Перш за все варто розглянути склад та технологію виробництва покрівельного матеріалу. Сучасна бітумна черепиця має кілька шарів. Процес її створення виглядає таким чином:
- Основа матеріалу просочується бітумною сумішшю. Це робить її максимально стійкою до підвищеної вологості.
- Посипання черепиці гранулянтом на основі базальту. Робить матеріал міцним та здатним витримати механічні пошкодження та високе навантаження. Замість базальту може використовуватися сланець, який надає поверхні більш круглої форми.
- Охолодження бітумної черепиці. Для цього використовують потужне сучасне обладнання.
- Додавання смуг рідкого бітуму, який дозволяє краще скріпити шари черепиці між собою.
- Нарізання матеріалу на Гонти, які можуть мати різну форму. Фарбування основи.
- Остаточне висихання та пакування покрівельного матеріалу. Після цього бітумна черепиця стає доступною для продажу.
Переваги бітумної черепиці
Якісна бітумна черепиця вважається одним із найкращих матеріалів для покрівлі. І на це є цілий ряд причин:
- Довговічність. Матеріал відрізняється тривалим терміном експлуатації. Виробники дають гарантію на свою продукцію на 25-30 років. Втім, якщо правильно здійснити монтаж та регулярно доглядати за покрівлею, бітумна черепиця може прослужити до 80 років.
- Екологічність. Матеріал не виділяє шкідливих речовин. Більше того - бітумна черепиця створює правильний мікроклімат у домі.
- Додаткова шумоізоляція. Така покрівля не буде пропускати сторонніх звуків ззовні до будинку. Підвищує ефективність основного шумоізоляційного матеріалу.
- Висока стійкість. Черепиця здатна витримувати механічні пошкодження: подряпини, удари тощо. Вона також стійка до шкідливого впливу атмосферних явищ: частих опадів, ультрафіолету, вітру. Виробники наносять додаткове захисне покриття, що дозволяє матеріалу не втрачати свої властивості в будь-якому кліматі.
- Невеликі розміри, які дозволяють працювати з дахами будь-якої конфігурації та складності. Ви можете обрати більш оригінальний спосіб укладання черепиці, аби отримати красивий результат.
Недоліки бітумної черепиці
Бітумна черепиця також має і кілька недоліків, про які варто поговорити окремо:
- Висока вартість. Черепиця на основі глини доволі дорога. Втім, це пояснюється тими перевагами, про які ми згадували вище. Тим паче при облаштуванні покрівлі краще трохи переплатити, аби результат вийшов якісним та красивим.
- Складність укладання. Процес монтажу бітумної черепиці вимагає певного досвіду. Краще не здійснювати його самостійно.
- Велика вага. Черепиця виготовляється з важких матеріалів, яким вона і завдячує своєю міцністю. Ця особливість трохи ускладнює процес транспортування покрівельного матеріалу, а також його укладання.
Правила вибору бітумної черепиці
Щоб не помилитися з вибором покрівельного матеріалу, необхідно ретельно ознайомитися з усіма товарами перевірених виробників. Особливо якщо ви вперше стикаєтесь із вибором черепиці - від широкого асортименту товарів багато покупців губляться і не знають, який з варіантів їм найбільше підходить. Ми рекомендуємо зважати на такі ключові критерії:
- Ціна. Може варіюватися в залежності від бренду черепиці, окремої колекції покрівельного матеріалу, додаткових особливостей тощо. Зважайте на те, що вартість черепиці не має бути занадто низькою - це свідчить про те, що виробник зекономив на якомусь етапі виготовлення матеріалів. Краще обирати черепицю середнього і преміального сегменту.
- Бренд. Виробник бітумної черепиці має бути перевіреним. Важливо обирати компанії, які завоювали лояльність покупців та встигли зарекомендувати себе з найкращого боку. Це, наприклад, бренд Iko (Айко), Катепал.
- Вид матеріалу. За кількістю шарів бітумна черепиця може бути одно-, дво- або тришаровою. Також матеріал виділяють за формою гонта, яка може бути прямокутною, ромбоподібною, шестигранною, фігурною тощо.
- Колір. Вибір відтінку базується головним чином на кольорі фасаду будинку. Покрівля має виглядати гармонійно, створюючи завершену композицію. Бітумна черепиця виготовляється сьогодні в різних кольорах: темні, світлі, яскраві тощо.
Де замовити якісну бітумну черепицю?
Бітумна черепиця продовжує залишатися поширеним матеріалом для облаштування покрівлі. Вона міцна та надійна, представлена в різних відтінках та здатна прослужити якомога довше за умови правильного укладання та догляду.
Купити якісну бітумну черепицю від перевірених виробників ви можете на сайті нашого інтернет-магазину. Каталог містить зручний пошук за товарами, фотографії та детальний опис кожної конкретної моделі. Доставка здійснюється в різні регіони України в максимально стислі терміни. Ви також можете замовити послугу самовивозу та самостійно забрати своє замовлення. Для цього потрібно завітати до нашого магазину, який знаходиться у місті Черкаси.
Наші консультанти завжди допоможуть вам обрати потрібний покрівельний матеріал та розкажуть про характеристики, переваги та вартість усіх наявних видів черепиці.